W dniach 8-12 października 2018r. delegacja nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, złożona z nauczycielek języka angielskiego, Pani Astrydy Karczewskiej-Petki i Pani Katarzyny Kotłowskiej oraz geografa, Pana Przemysława Majasa wzięła udział w trzecim spotkaniu nauczycieli zaangażowanych w projekt '' The Many Faces of Water''. 

Tekst i zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach programu Erasmus+, a działania krajów partnerskich biorących udział w projekcie: Węgier, Polski, Turcji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, rozłożone są na trzy lata, w czasie których zaplanowano trzy wymiany uczniów oraz trzy spotkania kadry pedagogicznej.

Jak do tej pory odbyły się dwie wymiany uczniów: Kurzętnik 2017 i Sevilla 2018 oraz trzy spotkania robocze nauczycieli: Tokaj 2016, Bari 2017 oraz Carsamba 2018. Ostatnie ze spotkań odbyło się w Turcji w drugim tygodniu października 2018.

Nauczyciele ZSZ w Kurzętniku spędzili 5 dni w malowniczym regionie prowincji Samsun, rozciągającej się wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Morza Czarnego, jednak podziwianie krajobrazów ograniczyło się do minimum, gdyż większość czasu poświęcono na pracę nad poprawą i usprawnieniem działania projektu. Co więcej, uczestnicy spotkania zaplanowali szczegóły ostatniej międzynarodowej wymiany uczniów, która odbędzie się w pierwszym tygodniu kwietnia 2019, w Croydon, pod Londynem.

Ponadto delegacja nauczycieli krajów członkowskich miała okazję zwiedzić elektrownię wodną w miejscowości Ayvacik oraz stację uzdatniania wody dla miasta Carsamba.

Tydzień spędzony w malowniczym rejonie Turcji obfitował w nowe doświadczenia edukacyjne, kulturowe i kulinarne.