Kierowcy zdecydowanie mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ trwające już od ponad roku czasu podwyżki za OC samochodów wreszcie zwalniają tempa. To z pewnością dobra wiadomość biorąc pod uwagę zbliżające się podwyżki cen paliw. W ubiegłym roku kierowcy za ubezpieczenie OC płacili nawet o 50% więcej niż wcześniej.

W ubezpieczeniach OC pojawiła się stabilizacja, a ubezpieczyciele poprawili swoją rentowność. Najbardziej wyróżnia się tutaj PZU, ale także i inne towarzystwa, które radzą sobie coraz lepiej w kwestii zarabiania na ubezpieczeniach samochodów. Wszystko wskazuje więc na to, że nie są już tak chętni, aby patrzeć w Nasze kieszenie.

Można również zauważyć, że ceny niektórych polis OC idą w dół. Przykładowo 33-letni właściciel 5-letniego pojazdu marki opel astra zapłaci za OC około 719zł, a jeszcze 3 miesiące temu zapłaciłby 770zł, a pod koniec ubiegłego roku nawet 811 złotych. Jednak osoby, które mają na swoim koncie jakieś kolizje lub wypadki nadal będą płacić więcej. Takim osobom ubezpieczyciele są wstanie podnieść koszta OC nawet o ponad 100%.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły w końcu zarabiać na ubezpieczeniach OC, a w poprzednich latach musiały do nich dopłacać. Walka o klientów się zakończyła i od ponad roku za ubezpieczenie samochodu trzeba było płacić jeszcze więcej bez względu na to czy ktoś jeździł przepisowo i bez żadnej szkody od lat.

Najwięcej szkód w pierwszych 3 miesiącach bieżącego roku zanotowano w woj. mazowieckim, pomorskim oraz dolnośląskim. To właśnie w tych regionach zgłaszano średnio 4 szkody z polis OC na 100 ubezpieczonych samochodów. W skali całego kraju odsetek ten wynosi 3,2%.