Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. W ten weekend funkcjonariusze wyeliminowali z drogi kolejnego kierującego, który zdecydował się jechać na tzw. "podwójnym gazie".

W niedzielę przed godziną pierwszą w nocy na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem polo. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo 27-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy!
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.