Przed sądem odpowie 19-letni kierowca BMW, który w Mikołajkach nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze drogi i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. W wypadku tym ranna została młoda kobieta, która z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11:35 w miejscowości Mikołajki. Młody kierowca BMW jadąc od strony Marzęcic w kierunku Wawrowic nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na prawe pobocze a następnie doprowadził do wywrócenia się pojazdu.
19- letni mieszkaniec gminy Nowe Miatso Lubawksie był trzeźwy. Oprócz niego, w aucie podróżowała jeszcze młoda kobieta, która z obrażeniami ciała została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiegow Olsztynie.
Pracujący na miejscu policjanci zatrzymali sprawcy tego wypadku prawo jazdy. Policjanci w prowadzonym postępowaniu będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności i dokładne przyczyny tego zdarzenia.