Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku. Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN - X Factor, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało jej się nie zauważyć. Po programie, Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu.

Początki

Pierwszym utworem do którego powstał klip zrealizowany na Warszawskiej Pradze jest „Every Street”. W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu "Tory”. W teledysku  gościnnie wystąpił  Adama "Nergal" Darski, lider grupy Behemoth.

Pod koniec 2013 zespół nagrywa utwór “Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu “Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.

22 września 2014 ukazuje się EPka pod tytułem "Taa…” (MJM Music PL), który promuje utwór “Czy Ktokolwiek?”, w teledysku do którego Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.

Sz…Sz..Sz…

W 2017 roku ukazuje się płyta „Sz…Sz..Sz…”, którą zapowiadał singiel  "Diament Mój”. Co ciekawe, utwór pojawił się też w czołówce bardzo popularnego serialu  “Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenki o miłości. Płyta zbiera dużo pozytywnych recenzji . Ostatnim singlem, który zamkną promocję albumu “Sz...Sz...Sz...” jest utwór “Nibyland”, którego produkcją zajął się szwedzki producent, Marcus Backman. Z tym utworem zespół wystąpił na 55 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2018 r.

Czasem Drzwi II

„Czasem Drzwi II” to nowy singiel grupy dollZ nagrany we współpracy z Marcusem Backmanem. 

 

„LSD, marihuana, haszysz i takie tam to dziecinne igraszki w porównaniu z tym co mamy w głowie, ale po co się tym chwalić. Jeżeli zdejmiesz maskę i zaczniesz być sobą, natychmiast zostaniesz posądzony o branie takich właśnie substancji. Walka z sobą to najtrudniejszy sparing w życiu. Jednak kto powiedział, że nie możesz wygrać i się wyzwolić. Bohaterowie teledysku to zwycięzcy, którzy na co dzień taką walkę toczą tak, jak ja i Ty." - mówi wokalistka Paulina Kut.

Skład 

Paulina Kut - wokal

Maciej Pawełczyk - gitara

Krystian Kwaśny - perkusja

Aleksander Renda - bas