Trzecia edycja Orchestonu, w której udział wezmą niezwykli goście specjalni, odbędzie się już 18 marca. Kilkunastu wokalistów i wybitna Orkiestra Akademii Beethovenowskiej wykonają największe hity muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach. Na scenie pojawią się m.in. Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Reni Jusis, Jesper Jenset, Lukas Meijer i wielu innych. Koncert odbędzie się w ekskluzywnych wnętrzach ICE Kraków Congress Centre.

Podczas Orchestonu na scenie Sali Audytoryjnej ICE Kraków usłyszymy mieszankę polskich i zagranicznych głosów. Najwybitniejsze wokalistki Edyta Górniak i Beata Kozidrak będą głównymi gwiazdami wydarzenia. Historia muzyki elektronicznej zostanie przedstawiona w symfonicznych aranżacjach, za które odpowiada Gromee wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Największe klasyki tego gatunku zostały rozpisane i zaaranżowane z największą dbałością o szczegóły. Na warsztat muzycy wzięli hity takich twórców jak: Avicii, Daft Punk, Depeche Mode, Vangelis, Tiësto, Rudimental, Fisher, Swedish House Mafia, Massive Attack czy Donna Summer. 

Po raz trzeci Orcheston przyciągnie komplet publiczności. Ekskluzywne wnętrza ICE Kraków Congress Centre i niebywała akustyka Sali Audytoryjnej to dodatkowe atuty wydarzenia, które zaplanowano 18 marca. Na scenie pojawi się prawie 60 muzyków klasycznych i ponad 10 gości specjalnych, którzy wykonają niezapomniane przeboje ostatnich dekad.

Beata Kozidrak, diva polskiej sceny muzycznej podejmie się repertuaru zespołu Eurythmics i hitu „Sweet Dreams”. Po raz pierwszy w projekcie udział weźmie Edyta Górniak - jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek. Do grona głównych gości specjalnych dołączy także Reni Jusis - królowa polskiej muzyki elektronicznej, która w projekcie bierze udział od samej premiery, podobnie jak Beata Kozidrak. Wśród wokalistów pojawią się również: Kasia Dereń, Sara Chmiel-Gromala, Paulina Czapla, Ania Rosochacka, Jan Radwan i Piotr Tazbir.

Tegoroczna edycja Orchestonu wzbogacona została o zacne grono międzynarodowego towarzystwa. Jesper Jenset, znany w Polsce przede wszystkim z hitów współtworzonych z Gromeem, wykona utwór „One Last Time”. Polska publiczność usłyszy ten kawałek po raz pierwszy w wersji symfonicznej. Do Krakowa przyleci również Lukas Meijer, którego wykonanie „Don’t You Worry Child” Swedish House Mafii, przeszło już do historii. Za dwa tygodnie w Ice Kraków usłyszymy również Nicka Sincklera, który na warsztat wziął utwór „Lady” Modjo.

Orcheston odbędzie się 18 marca w ICE Kraków Congress Centre. Bilety na wydarzenie można nabyć na stronie www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM, zaprasza BUKOVINA Resort.