- To będzie wymarzony początek wakacji - przekonują pracownicy Urzędu Gminy w Biskupcu. Już 22 czerwca na terenie biskupieckiego amfiteatru odbędzie się pierwsza edycja nowej imprezy - czas na Festiwal Smaków!

Krótka zapowiedź nowej inicjatywy biskupieckiego samorządu pojawiła się na stronie facebook'owej wójta gminy Arkadiusza Dobek. Na scenie amfiteatru będzie się działo - odbędą się pokazy kulinarne przygotowane przez profesjonalnego kucharza, fani nowinek mogą przygotować się na pokaz kuchni molekularnej. Oprócz tego w kulinarną podróż zabiorą nas panie z Kół Gospodyń Wiejskich - każde koło biorące udział w imprezie przygotuje potrawy z innego kraju Europy. Szykuje się prawdziwa uczta!

Ponadto zobaczymy i wysłuchamy lokalnych artystów oraz uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy szykują także specjalny konkurs dla Kół Gospodyń. Nie zabraknie muzycznych gwiazd.

Na scenie pojawi się zespół CI-HO z Biskupca, który koncertuje już w całej Polsce. Lokalna kapela w tym roku świętuje swoje trzecie urodziny. W Biskupcu wystąpi także Łukasz Łyczkowski, finalista ósmej edycji programu The Voice of Poland, autor m.in. singla "Nie wiem jak".

Gwiazdą wieczoru będzie jednak Piotr Cugowski z zespołu Bracia. Syn Krzysztofa Cugowskiego w Biskupcu wykona m.in. swój najnowszy hit "Kto nie kochał".

Więcej informacji nt. Festiwalu Smaków w Biskupcu pojawi się niebawem. Patronat medialny nad imprezą objął portal Nowe Miasto dla Was.

Mała zapowiedź imprezy: