Data wydarzenia: 22.07.2017 11:00 - 22.07.2017 23:00
Miejsce wydarzenia: Góra Zamkowa Kurzętnik

Już 22 lipca na górze zamkowej w Kurzętniku odbędą się Dni Gminy Kurzętnik i EXPOM S.A. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Pectus!

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, "Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką.

W maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie - „Dla Ciebie” (muz./sł. Tomasz Szczepanik). PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).

Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze. We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii. „Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem.

Nowy PECTUS rozbrzmiewa coraz śmielej, ciężko pracując na swój sukces.

(info: www.pectus.com.pl)

_______________________________________________________

Podczas Dni Gminy Kurzętnik wystąpi także zespół disco polo ERATOX.