Już dziś zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim niewątpliwie jest Bratiańska Noc Kabaretowa. Występy najlepszych kabareciarzy co roku ściągają coraz większe rzesze sympatyków dobrego humoru z całego regionu.

- Pięć lat temu, gdy po raz pierwszy podjęliśmy się organizacji tej imprezy, nikt z nas nie śmiał nawet przypuszczać, że stanie się ona sztandarową imprezą promującą naszą gminę. Ponieważ 16 sierpnia zbliża się wielkimi krokami chcemy Państwu przybliżyć artystów, którzy w tym roku wystąpią na bratiańskiej scenie - informuje Urząd Gminy w Mszanowie.

IGOR KWIATKOWSKI

Artysta kabaretowy, autor tekstów i znakomity aktor niezawodowy.
Igor Kwiatkowski, niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych, od lat zaskakuje coraz to nowymi kreacjami, które bawią i zjednują sobie sympatię tysięcy widzów.
Dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata artysta z powodzeniem powoływał do życia oryginalne i niezatarte postacie, takie jak Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak, których perypetie z zapartym tchem i śmiechem do łez śledziła cała Polska!
Porywające widowiska Igora Kwiatkowskiego wyróżniają się błyskotliwym humorem, żartami z najwyższej półki, aktualnością i niemal namacalnym kontaktem z publicznością. Całość, utrzymana w dobrym tonie, daleka jest od satyry politycznej i tematów religijnych. W centrum zainteresowań komika są bieżące zjawiska społeczne, relacje damsko-męskie i fenomeny popkultury.

Kabaret ZACHODNI

To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą.  
Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa sięze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!

Kabaret Zachodni. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz nareszcie Karolina Kuras.

OT.TO

Spotkali się w latach 80-tych, jednak dopiero pod ich koniec zdecydowali, że chcą razem robić kabaret. Wiesław Tupaczewski twierdzi co prawda, że Oni właściwie nie są kabaretem, a "przedsięwzięciem estradowym mającym na celu bawienie publiczności", ale to właśnie pod nazwą KABARET OT.TO zdobyli sławę, uznanie i prestiż. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Wiesław, który wymyślił także nazwę i strój sceniczny, konkretnie garnitury. Co do koszul, to podobno, kiedy poszli je kupować, w sklepie nie było innych, tylko w paski. Logo - żyletkę - zaprojektował Ich przyjaciel Jacek Sasin.
Na scenie ogólnopolskiej zaistnieli po raz pierwszy w Opolu w roku 1991. Szybko nawiązali, trwającą wiele lat, współpracę z 2 programem TVP. Obecnie współpracują z wieloma stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Od początku zbierali nagrody i wyrazy wielkiej sympatii. Zespół obchodził niedawno 25-lecie działalności. Jest wierny swoim założeniom - zbytnio nie miesza się w politykę, bawi do łez rozmaitością żartów, tworzy piosenki, które nota bene śpiewa póĹşniej cała Polska i co niezmiernie ważne szanuje swoją publiczność. Andrzej Tomanek mówi: "Będziemy się starzeć wraz z naszymi dowcipami", ale Ich żarty tak, jak Oni sami, pozostają wciąż bardzo młode. 

FIFA RAFA: to bardzo prężnie rozwijający się kabaret młodego pokolenia. Na swoich występach tworzy niepowtarzalny klimat. Zabawa, rozrywka, śmiech - te słowa naj lepiej opisują to co dzieje się podczas ich programu. Prezentują humor uniwersalny, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W ich skeczach poruszane są bowiem problemy życia codziennego okraszone nutką absurdu, by przedstawić rzeczywistość w jak najbardziej krzywym zwierciadle. FiFa-RaFa to Mateusz, czyli założyciel i lider kabaretu oraz Ola - wisienka na kabaretowym torcie, co nie dopowie to dowygląda.

KRZYSZTOF KAMYSZEK  – człowiek ze Świebodzina.Pierwszy raz zdecydował się spróbować swoich sił na scenie po koniec 2011.Wcześniej był nieśmiały.Przed występem w głowie pojawiła się myśl-najwyżej mnie wyśmieją.Jego przeczucia się potwierdziły,wyśmiali…znaczy śmiali się .Tego wieczora postanowił,że zostanie stand-uperem.I jakoś to się kręci .