Po raz kolejny Wardęgowie (gm. Biskupiec) odbędzie się festyn połączony z widowiskiem historycznym. Stowarzyszenie Dla Ostrowitego i Okolic "Iskra Wzajemności" oraz Stajnia Dębno zapraszają na niezwykłą, historyczną ucztę na podstawie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Nowe Miasto dla Was.

W zeszłym roku byliśmy świadkami imprezy pt. "Polowanie na Niedźwiedzia". Znakomity, historyczny spektakl przyciągnął mnóstwo osób do Wardęgowa. W tym roku także będziemy świadkami przyjazdu szlachty do małej miejscowości w gminie Biskupiec.

"Rok 1812. O roku ów! Kto ciebie widział w naszym kraju!" odbędzie się już 18 sierpnia. Start imprezy zaplanowano na godz. 15:00 uroczystością pod Pomnikiem przy Mogile Żołnierzy Napoleońskich w Wardęgowie. Godzinę później rozpocznie się wielkie widowisko historyczne - Gerwazy organizuje Ostatni Zajazd na Wardęgowo. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na WESELE: koncert Jankiela, Poloneza czas zacząć, poczęstunek, prezentację tradycyjnych sygnałów myśliwskich, pokaz szlachetnej sztuki wabienia jeleni w wykonaniu mistrza Polski Tomasza Gurzyńskiego, pokaz ptaków drapieżnych, pokaz łuczniczy oraz pokazy konne. Ponadto w programie: swojskie jadło, stragany z rękodziełem, oprowadzanie na koniach.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Nowe Miasto dla Was. Zapraszamy serdecznie do Wardęgowa na to niezwykłe wydarzenie!