W najbliższy weekend w sąsiedniej Iławie odbędą się dni miasta. Wśród występujących artystów m.in. Ania Wyszkoni i Golec uOrkiestra!

DNI IŁAWY PROGRAM:
13.07 ( SOBOTA) GODZ.18:30, MIEJSCE: BOISKO PRZY BASENIE (WSTĘP WOLNY!)

Anna Wyszkoni

(ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Dwie solowe płyty Ani, „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku” uzyskały status Podwójnie Platynowych! Najnowszy album, „Jestem tu nowa”, w ciągu roku od premiery pokrył się „złotem”. Artystka funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej od 22 lat.

WIĘCEJ

Zespół Golec uOrkiestra

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu. Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do  oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

WIĘCEJ

Phil Bates @ Band Perform The Music of Electric Light Orchestra

To brytyjska, niezwykle popularna grupa lat 70. i 80. XX wieku. Utwory Electric Light Orchestra są znane na całym świecie. Projekt Phil Bates @ Band Perform The Music of Electric Light Orchestra został powołany do życia przez Phila Batesa., który od 1993 do 1998 roku był członkiem zespołu ELO Part II jako gitarzysta i wokalista. W 2007 roku został frontmanem The Orchestra. W latach późniejszych objął funkcję wokalisty i gitarzysty Electric Light Orchestra Classic.

14.07 (NIEDZIELA) GODZ.16:00, MIEJSCE: AMFITEATR MIEJSKI (WSTĘP WOLNY)

Zespół Arkadia Band 

W latach 90′ Zespół Arkadia Band została zaproszona na występy po za granicami kraju, między innymi do Ukrainy, Bułgarii i Włoch. Lata 2000-2009 opiewały w różne zmiany w zespole, zarówno w składzie jak i muzyce. Grupa tworzyła swoje autorskie programy z których pierwszym był program śląski. W tych latach zespół został zaproszony na biesiady do Austrii i Grecji. Po powrocie do kraju grupa grywała na terenie całej Polski, ale także w swojej „Małej Ojczyźnie” – na Śląsku. Rozwijała i udoskonalała swoje pomysły na programy muzyczne. Obecny skład zespołu istnieje kilka od siedmiu lat, z małą przerwą w roku 2011. Zaproszono wówczas do współpracy dwóch wspaniałych muzyków: Sławomira Gościa i Olafa Sergiela, którzy zagościli w teledyskach powstałych właśnie w tamtym czasie.
Obecnie grupa rozwija swoją muzykę autorską promuje kulturę śląską i tworzy nowe własne programy muzyczne opierające się na kulturze innych regionów i narodowości.

Janusz Laskowski

Janusz Laskowski karierę piosenkarską rozpoczął w latach 60-tych. Znany jest jako wykonawca, kompozytor i aranżer. Jego piosenki są znane miłośnikom muzyki od dawna. Na Jego koncerty przychodzą przedstawiciele kilku pokoleń, wszyscy bawią się razem z Artystą śpiewając takie przeboje jak: „Beata z Albatrosa” … „Żółty jesieny liść” … czy słynny przebój „Kolorowe jarmarki”, za które na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1977r. otrzymał nagrodę Dziennikarzy oraz nagrodę Publiczności. Ciągle rozwijając swój talent – stworzył dalsze przeboje: „Na opolskim rynku” … „Wszystko chłopcy jest O’K'” … „Śnił mi się rodzinny dom” … „Świat nie wierzy łzom”, które przez wiele miesięcy gościły na telewizyjnych listach przebojów i w ludzkich sercach. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Złotą i Plantynową płytę. Janusz Laskowski wraz ze swoim zespołem wielokrotnie koncertował dla Polonii – zarówno w krajach europejskich jak i w Stanach Zjednoczonych – Kanadzie, a także w Australii. Wszędzie spotykał się z entuzjastycznymi przyjęciem. Jest mistrzem w nawiązywaniu bezpośredniego serdecznego kontaktu z publicznością w wielkich salach koncertowych, a także podczas występów kameralnych.

dni-ilawy-net-new-729x1024