W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w formule kick light połączone z Memoriałem Sławomira Kaczorka i Marka Gryszpanowicza. Jak zwykle, z bardzo dobrej strony pokazali się kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik, dla których po wakacyjnej przerwie był to pierwszy start.

Źródło: tekst i zdjęcie - www.zamekkurzetnik.pl 

Do Gdańska pojechała czwórka zawodników - senior Piotr Kołakowski, junior Paweł Kendziorski i kadeci bracia bliźniacy Dawid i Kamil Mączkowsscy. Pierwsze miejsca zajęli Piotr, Paweł i Dawid. Nieznacznej porażki doznał tylko Kamil, który nie mógł znaleźć sposobu na mańkuta z Prabut, po za tym Piotr i Paweł zostali uznanymi za najlepszych zawodników w swoich grupach wiekowych otrzymując okazałe puchary.

Start w Gdańsku był bardzo owocnym sprawdzianem formy po wakacyjnej przerwie. Oczywiście przerwy w cudzysłowie, bo po za krótką przerwą wszyscy Zamkowcy ciężko trenowali na swoich obiektach, kilkoro na zgrupowaniach kadry Polski i, jak co roku, na wspólnym zgrupowaniu z Olimpią Nowe Miasto Lubawskie, w którym uczestniczyło ponad 40 kickboxerów.