Za nami drugi dzień finału powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!

W środę 28 listopada 2018 r. w nowomiejskiej Hali MOSiR mogliśmy podziwiać najlepsze zespoły w powiecie nowomiejskim w kategoriach U-12 dziewcząt i U-12 chłopców.
Tradycyjnie turniej otworzyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego – Jerzy Czapliński, Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – Tomasz Waruszewski, Wójt Gminy Grodziczno – Tomasz Szczepański oraz Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach – Ewa Wodara.
W kategorii U-12 dziewcząt awans do finału powiatowego uzyskały drużyny: SP Brzozie Lubawskie, SP Mroczno, SP 2 Nowe Miasto Lubawskie oraz SSP Tylice.
Ze względów zdrowotnych zawodniczek w dzisiejszym turnieju zabrakło zespołów z Brzozia Lubawskiego i Nowego Miasta Lubawskiego. Więc w meczu finałowym zagrały drużyny z Mroczna i Tylic. Mecz początkowo był wyrównany, ale później inicjatywę przejęły tyliczanki. Po bardzo ładnej składnej akcji Lange – Nadolska – Lendzion, ta ostatnia zdobyła bramkę jak się później okazało jedyną i zwycięską dla drużyny SSP Tylice. Wiktoria Lendzion, bo o niej mowa zdobyła swoją 98 bramkę w 43 oficjalnym meczu turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w XV, XVI, XVII, XVIII i XIX edycji finałów gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskiego. Na uznanie zasłużyła bramkarka z drużyny SP Mroczno ponieważ już do końca meczu nie wpuściła bramki, choć tyliczanki wielokrotnie próbowały ją pokonać w sytuacjach sam na sam i strzałami z dystansu.
W kategorii U-12 chłopców udział wzięli wszyscy mistrzowie finałów gminnych i miejskiego naszego powiatu nowomiejskiego: SP Krotoszyny, SP Marzęcice, SP Mroczno, SP 1 Nowe Miasto Lubawskie i SSP Tylice.
Turniej w tej kategorii rozegrany został systemem „każdy z każdym” więc mogliśmy podziwiać najlepszych zawodników w 10 meczach. Poziom gry w większości spotkań był bardzo wysoki i wyrównany, często, bo aż w siedmiu meczach wynik kończył się „tylko” 1:0 Do samego końca czekaliśmy, żeby wyłonić zwycięzcę turnieju, bo faworytów było kilku. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie (3 zwycięstwa i 1 remis), przed zawodnikami z drużyn SP Mroczno (3 zwycięstwa i 1 porażka), SP Krotoszyny, SP Marzęcice i SSP Tylice.
Mistrzowie finału powiatowego XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":
- kategoria U-12 dziewczęta: SSP TYLICE 
- kategoria U-12 chłopcy: SP 1 NOWE MIASTO LUBAWSKIE
Najlepszą zawodniczką turnieju U-12 dziewcząt została: Sandra Witkowska (SP Mroczno).
Najlepszym zawodnikiem turnieju U-12 chłopców został: Bartosz Dąbrowski (SP 1 Nowe Miasto Lub.)
Nagrody dla najlepszych zawodników, dyplomy dla zawodników i drużyn oraz puchary ufundowali: Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Dziękuję zaproszonym gościom za przyjecie zaproszenia i udział w turnieju, my wiemy ile macie obowiązków każdego dnia, ale cieszmy, że znaleźliście czas na wspieranie i kibicowanie młodym utalentowanym zawodniczkom i zawodnikom reprezentujących wasze gminy w finale powiatowym największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Polsce i w Europie.

Dziękuje trenerom, nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół, rodzicom, mojemu "sztabowi organizacyjnemu" i przede wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za zaangażowanie podczas finałów gminnych, finału miejskiego i finału powiatowego.

Dziękuję również dyrektorowi MOSiR-u za użyczenie hali, sędziemu Panu Arkadiuszowi za dwa dni sędziowania oraz paniom, które sprawowały opiekę medyczną Pani Grażynie i Pani Iwonie.

Koordynator finału powiatowego z ramienia PZPN
Jarosław Roszkowski