"Panie Prezesie Zbigniewie Bońku, Reprezentacja U-21 melduje wykonanie zadania" - tymi słowami Czesław Michniewicz skomentował sukces swoich piłkarzy. Drużyna pochodzącego z Biskupca trenera awansowała do finałów Mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski U-21 sprawiła sensację wygrywając w Chaves z Portugalią 3:1. W pierwszym meczu barażowym w Zabrzu nasi rywale zwyciężyli (1:0), ale to Biało-Czerwoni awansowali do finałów mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się (w dniach 16-30 czerwca) na boiskach we Włoszech i w San Marino.

"Panie Prezesie Zbigniewie Bońku, Reprezentacja U-21 melduje wykonanie zadania. Gratulacje dla całej ekipy i podziękowania dla wszystkich, którzy razem z nami nie tracili wiary w sukces. Teraz Italia" - napisał na Twitterze selekcjoner polskiego zespołu Czesław Michniewicz.Michniewicz objął kadrę w lipcu zeszłego roku. Selekcjoner swoją karierę rozpoczął w Ossie Biskupiec, gdzie grał w latach 1975-1978, skąd trafił do Bałtyku Gdynia. Kibice pamiętają go głównie z występów w Amice Wronki, z którą grał w Pucharze UEFA.

Karierę trenerską rozpoczął w Amice. Jego największe sukcesy to Puchar i Superpuchar Polski z Lechem Poznań oraz Mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski z Zagłębiem Lubin. Przed objęciem posady selekcjonera pracował z Bruk-Betem Termalicą Niecieczą.

Sam przyznaje, że rola selekcjonera to dla niego wielkie wyróżnienie i wyzwanie. Poniżej zdjęcie z kroniki Ossy Biskupiec (źródło: https://gksossabiskupiec.futbolowo.pl/historia)