Nowomiejska Drwęca rozegrała pierwszy sparing przygotowujący do rundy wiosennej III ligi. Rywalem biało-niebieskich był pierwszoligowy Stomil Olsztyn, który bez problemów pokonał podopiecznych trenera Zajączkowskiego 4:0.

Spotkanie odbyło się w Mrągowie. Po golach Siemaszki i Sołowieja, piłkarze z Olsztyna prowadzili do przerwy 2:0. W drugiej połowie na boisku pojawił się były reprezentant Polski Tomasz Zahorski, który zapisał na swoim koncie dwie bramki.

Stomil Olsztyn - KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:0 (2:0)
Bramki: Artur Siemaszko 8 min., Łukasz Sołowiej 26 min., Tomasz Zahorski 50 min., 70 min.

W przerwie zimowej w nowomiejskim klubie doszło do rewolucji. Główny sponsor klubu - Finishparkiet wycofał się z finansowania zespołu. Z klubem pożegnało się także 10 zawodników. Patryk Miarka trafił do Lechii Tomaszów Mazowiecki, Patryk Klofik został zawodnikiem Warty Sieradz, Arkadiusz Kuciński i Marcin Kajca będą pracować z byłym szkoleniowcem biało-niebieskich - Sławomirem Majakiem w Sokole Ostróda, a Dawid Zięba przeszedł do MKS-u Korsze. Paweł Kowalczyk najprawdopodobniej trafi do Błękitnych Stargard, a Mateusz Bany do Gwardii Koszalin, Ołeh Majik jest na testach w Szczecinie, Szymon Wenta nadal szuka klubu. Do trzeciej ligi niemieckiej trafił natomiast Przemysław Jurków. 


Drwęca nie pozyskała nowych zawodników, sezon najprawdopodobniej dokończy juniorami. Do kolejnych zmian w klubie dojdzie na początku lutego. Członkowie stowarzyszenia zbierają się na nadzwyczajnym zebraniu walnym. Według naszych nieoficjalnych informacji dojdzie wtedy do zmiany nazwy klubu w związku z wycofaniem się głównego sponsora.

Więcej informacji wkrótce.