KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie ma za sobą udany sezon na hali. Krótkie podsumowanie startów pojawiło się na oficjalnej stronie klubu na Facebook'u.

Źródło: KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Za nami sezon halowy, który pomimo wielu przeszkód był niezwykle udany. Dopięliśmy do końca zmianę nazwy klubu i od 15.02.2019 mamy licencję klubową jako Drwęca. Pierwszym etapem przygotowań do sezonu 2019 był obóz sportowy w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy. Aktualnie klub zrzesza 30 licencjonowanych zawodników, którzy startowali w 3 mitingach ogólnopolskich w Toruniu. Podsumowaniem tych startów były MP juniorów, w których najlepiej wypadła Karolina Kornacka w biegu na 300 m zajęła 10 miejsce. Pozytywnie należy ocenić start na dystansie 60 m Katarzyny Kwiatkowskiej oraz Janka Samulewicza (rekord życiowy 7,53 s). Szkoda, że z powodu choroby nie mogła wystartować Kinga Kornacka, która należała do faworytów w biegu na 1000 m.

Na szczególną uwagę minionego sezonu halowego zasługują rezultaty Kamili Stempkowskiej w biegu na 200 m uzyskała 26,48 s (2 wynik w tabelach w Polsce) oraz Klaudii Kucińskiej, która w pchnięciu kulą osiągnęła 12,02 cm i jest liderką tabel krajowych. Przed nami starty w międzywojewódzkich MP w Warszawie oraz MP w Olszynie (woj. dolnośląskie) w biegach przełajowych.