Po raz pierwszy w Biskupcu wystartował Półmaraton o puchar Wójta Gminy Biskupiec. W biegu głównym wystartowało dokładnie 50 zawodników i zawodniczek.

Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek. Całość koordynowali Mirosław Urbanowski, wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Karolina Nalik z Urzędu Gminy w Biskupcu.

Na starcie biegu głównego na dystansie 21 km stanęło 50 zawodników i zawodniczek z różnych części kraju. Wśród uczestników dostrzegliśmy osoby z takich grup jak Lidzbark Biega czy Kurzętnik Biega. Trasa Półmaratonu biegła przez Biskupiec, Lipinki, Mierzyn, Sumin, Babalice i Sędzice.

Bieg główny rozpoczął się o godz. 10:00. W oczekiwaniu na zwycięzcę pierwszego, historycznego Półmaratonu w Biskupcu, odbyły się biegi szkolne z udziałem uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Biskupiec na dystansach 800 m, 1000 m i 1500 m.

Na scenie biskupieckiego amfiteatru wystąpili: grupa taneczna z GOK-u, grupa wokalna z GOK-u oraz Grupa Cyrkowa "Heca" z Lipinek.

Jak zapewnili organizatorzy, impreza będzie się odbywała cyklicznie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia oraz retransmisji video poniżej. Na końcu artykułu wyniki I Półmaratonu w Biskupcu o puchar Wójta Gminy Biskupiec.WYNIKI:

KOBIETY:
Kategoria OPEN:
1. Kamila Pawłowska
2. Dorota Pawłowska
3. Aleksandra Wantowska

Kategoria 18+:
1. Kamila Pawłowska
2. Aleksandra Wantowska

Kategoria 30+:
1. Dorota Pawłowska
2. Ewa Renkel-Bucha
3. Justyna Drozdowicz

Kategoria 40+:
1. Teresa Kamińska
2. Marlena Kępczyńska

MĘŻCZYŹNI:
Kategoria OPEN:
1. Andrzej Rogiewicz
2. Mariusz Dembowski
3. Tomas Jateiko

Kategoria 18+:
1. Andrzej Rogiewicz
2. Tomas Jateiko
3. Paweł Moskal

Kategoria 30+:
1. Mariusz Dembowski
2. Robert Śniecak
3. Krzysztof Kaweczyński

Kategoria 40+:
1. Krzysztof Golmanowski
2. Wojciech Wdowiak
3. Piotr Patalon

Kategoria 50+:
1. Vytalitas Grazys
2. Dariusz Sarzała