W dniach 27.07.2018 r. do dnia 29.07.2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

Zawodnik Klubu Sportowego „Drwęca” w Nowym Mieście Lubawskim oraz uczeń Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim uzyskał limity na XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w biegu na 200 m i trójskoku. Udział w obu konkurencjach odbywał się w Chorzowie w jednakowym czasie, dlatego po konsultacji z trenerem Mirosławem Urbanowskim zrezygnowano z biegu na 200m na rzecz trójskoku. Decyzja ze wszech miar była prawidłowa, Kacper Rudnik w trójskoku (był to jego piąty start w życiu) zajął II miejsce skacząc na odległość 14,26 cm co dało mu V-ce Mistrzostwo Polski.

Należy podkreślić, że cała reprezentacja Warmińsko – Mazurska liczyła na tych Mistrzostwach 19 osób. Jedyny medal w konkurencji indywidualnej zdobył dla Nowego Miasta Lubawskiego oraz Warmii i Mazur Kacper Rudnik, który jest obecnie IX zawodnikiem Mistrzostw Europy w Kategorii U-18.


Informacje podał trener Mirosław Urbanowski