Po raz piąty w Łąkorzu odbył się Turniej Siatkówki pamięci Dominika Pisarskiego. Przyjaciele i zawodnicy spotkali się na boisku, by uczcić pamięć zmarłego przyjaciela.

Organizatorami od początku są: Daniel Zdanowski z Młodzieżową Radą Łąkorza oraz Sylwia, Wiesław i Gniewosław Pisarscy - rodzina zmarłego Dominika. W tegorocznej edycji turnieju, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięło udział 8 zespołów. Sędziami zawodów byli Jarosław Brzeski i Marek Kaleński z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których do kolejnego etapu trafiały dwa najlepsze zespoły. W czwórce znaleźli się Impact Żuromin, Deportivo San Escobar (Nowe Miasto), Olimpia Kisielice i Libra Brzydowo. Brązowy medal przypadł ekipie z Nowego Miasta Lubawskiego - drużynie Deportivo San Escobar. Finał, jak na najważniejszy mecz przystało, przysporzył zawodnikom i kibicom wielu emocji. Zwycięzcę wyłonił tie-break, a ze złotymi medalami do domów wrócili gracze Olimpii Kisielice. Srebro dla Impactu Żuromin, z którego wybrano MVP zawodów - Michała Góralskiego.

- To najważniejszy turniej organizowany przez nas w ciągu roku i dziękuję wam, że kolejny raz spotkaliśmy się w Łąkorzu, by uczcić pamięć naszego przyjaciela Dominika. Do zobaczenia za rok - mówił Daniel Zdanowski, organizator turnieju.

Zdjęcia z zawodów na górze artykułu.