W pierwszych dniach maja w Skierniewicach i Sochaczewie na 12 halach sportowych odbywały się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. W kategorii lektor starszy diecezję toruńską na zawodach reprezentowali ministranci z parafii p.w. Trójcy Świętej w Krotoszynach. Drużyna zajęła wysokie, 10. miejsce w kraju. Gratulujemy!

Do diecezji łowickiej przyjechali ministranci z całej Polski. Zmagały się ze sobą najlepsze drużyny z poszczególnych diecezji – w kategoriach: ministrant, lektor młodszy oraz lektor starszy. Podczas dwudniowych rozgrywek wyłoniono najlepsze drużyny z każdej kategorii.

Warto podkreślić, że rywalizacja drużyn pomiędzy sobą była na wysokim poziomie. Część zwycięzców udało się wyłonić podczas trwania meczów, w kilku przypadkach w rzutach karnych.

Drużyna z Krotoszyn odpadła w 1/8 rozgrywek i zajęła 10. miejsce w Polsce (na 39 zespołów). Pierwsze miejsce w kategorii lektor starszy zajęli zawodnicy z parafii św. Wojciecha w Mikołowie. Z tej drużyny został też wyróżniony Dominik Słomka jako najlepszy zawodnik w swojej kategorii.

Puchary, medale i statuetki zwycięzcom wręczono na hali OSiR w Skierniewicach. W Mistrzostwach Polski LSO wziął udział biskup łowicki Andrzej Dziuba oraz biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osiał.

Pierwszy raz Mistrzostwa Polski LSO rozegrano w 2006 r. Od tego czasu corocznie są organizowane w różnych diecezjach Polski. Ministranci gościli już m.in. w Łodzi, Pile, Rzeszowie, Częstochowie, Elblągu czy Lublinie. Organizatorem Mistrzostw Polski LSO jest ogólnopolski miesięcznik „KnC – Króluj nam Chryste”.

Źródło: KAI, inf. własne
Zdjęcie: Tomasz Banaszek