W poniedziałek 17 czerwca, w Sali Weselnej "Pawie Oczko" w Tylicach odbyła się IV Powiatowa Gala Sportu Szkolnego. Organizatorem wydarzenia był Starosta Nowomiejski, który nagrodził najlepszych sportowców roku szkolnego 2018/2019. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czwartą w historii Galę Sportu Szkolnego otworzył Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak, który powitał zgromadzonych gości. Wśród obecnych na Gali gości mogliśmy dostrzec Przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacława Wasielę, Wójta Gminy Biskupiec Arkadiusza Dobka, Wójta Gminy Grodziczno Tomasza Szczepańskiego, Dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, przyjaciół i sympatyków sportu szkolnego, sędziów imprez sportowych i głównych bohaterów uroczystości- sportowców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

Galę wspólnie poprowadzili: Mirosław Urbanowski i Kacper Rudnik.

Po oficjalnym rozpoczęciu, występie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziczna oraz uczniów Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, nadszedł czas na nagrodzenie najlepszych sportowców i nie tylko. Starosta wspólnie z goścmi wręczał wyróżnienia, listy gratulacyjne i nagrody sportowcom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Wyróżnienia otrzymali przyjaciele sportu, wręczono także nagrodę Fair Play. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla zebranych gości.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Wyniki:

Szkoły podstawowe do 100 uczniów;
I miejsce Szkoła Podstawowa w Zajączkowie - 832 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa w Gwiździnach - 767 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu - 568 pkt.
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Skarlinie - 347 pkt.
Szkoły podstawowe klasy I-VIII
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim - 3552 pkt.
II miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa w Tylicach - 2708 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim - 2470 pkt.
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Tereszewie - 2297 pkt.
Szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjum
I miejsce Szkoła Podstawowa w Kurzętniku - 5623 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa w Jamielniku - 2903 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie - 2438 pkt.
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Mrocznie - 2129 pkt.
Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku - 2509 pkt.
II miejsce Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim - 2189 pkt.
III miejsce Zespół Szkół w Bielicach - 207 pkt.
W klasyfikacji najlepszych sportowców Igrzyska Dzieci rocznik 2006 i młodsi Kapituła Gali wyróżniła; Klaudię Kucińską ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach, Kamilę Ławicką i Małgorzatę Milewską oraz Jakuba Cegielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim, Patrycje Jezenach ze Szkoły Podstawowej w Kurzętniku.
Igrzyska młodzieży szkolnej rocznik 2003-2005
Jakub Granica (Szkoła Podstawowa w Jamielniku), Joanna Marszelewska (Szkoła Podstawowa w Gwiździnach), Alina Ługiewicz (Społeczna Szkoła Podstawowa w Tylicach), Maja Antoszewska Dawid Szpanelewski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim), Karolina Kornacka i Kinga Kornacka (Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie), Błażej Sobczak (Szkoła Podstawowa w Kurzętniku), Mateusz Stępień (Szkoła Podstawowa w Marzęcicach),  Marcin Woldan (Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim).
Najlepsi sportowcy Licealiada
Kacper Rudnik, Kamila Pawłowska, Agata Kozłowska (Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim), Szymon Kogut (Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku).
Najlepsi sportowcy powiatu nowomiejskiego dyscyplin sportowych nie objętych kalendarzem SZS
Mieszko Siemiątkowski, Kamil Kłosowski (Szkoła Podstawowa w Kurzętniku), Natasza Ławicka, Łukasz Gumiński (Szkoła Podstawowa w Bratianie), Julia Zboińska (Szkoła Podstawowa w Radomnie), Wiktoria Dziodko, Denis Shepetun (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim), Miłosz Tesmer(Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim), Paweł Kędziorski, Albert Mederski (Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku), Michalina Dąbrowska (Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie), Maciej Jeda (Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim).

Tort na zakończenie Powiatowej Gali Sportu Szkolnego w Tylicach: