W piątek 17 lipca, władze gminy Biskupiec wraz z zaproszonymi gośćmi dokonały oficjalnego otwarcia stadionu w Biskupcu. Boisko przy ul. Grudziądzkiej przeszło kompletną modernizację.

To był bez wątpienia historyczny dzień dla Gminnego Klubu Sportowego OSSA Biskupiec. Kibice, zawodnicy, jak i władze klubu od lat czekały na modernizację obiektu przy ul. Grudziądzkiej. Pierwszym etapem była budowa szatni i siedziby klubu, teraz oficjalnie otworzono zmodernizowane boisko. 

Podczas piątkowej uroczystości obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, przewodniczący rady Kazimierz Zalewski wraz z radnymi, prezes GKS OSSA Tadeusz Karbowski, a także sponsorzy i sympatycy klubu. Niestety, ze względu na obowiązki służbowe na otwarcie nie dotarł Czesław Michniewicz, legenda i wychowanek Ossy, obecnie trener młodzieżowej reprezentacji Polski.

Wójt Arkadiusz Dobek dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji - od pracowników gminy, po radnych i władze klubu. Wspólne przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie odbyło się na murawie stadionu. Sama inwestycja zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku, o czym informowaliśmy na naszym portalu (LINK). 

Dzień po otwarciu, w sobotę 18 lipca, OSSA Biskupiec zagrała pierwszy mecz o stawkę na nowym stadionie. W starciu z Grunwaldem Gietrzwałd w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, gospodarze zwyciężyli po emocjonującym spotkaniu 3:2. Bez wątpienia, to dobry prognostyk na przyszłość dla klubu, który w tym sezonie otarł się o klasę okręgową. Tego samego dnia wieczorem odbył się memoriał byłego trenera Ossy Jacka Karbowskiego.

Inwestycja pochłonęła blisko 2,5 mln złotych, z czego prawie 1 mln pozyskano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania w ramach pilotażowego programu modernizacji infrastruktury sportowej - MAŁY KLUB. Oprócz stadionu wykonane zostało także zagospodarowanie terenu wokół budynku szatni, gdzie powstał parking.

Zdjęcia z otwarcia na górze artykułu. Poniżej zapis relacji LIVE z otwarcia.

PS. Kolejnym rywalem Ossy w WPP będzie nowomiejska Drwęca.