W dniu 7. listopada odbyły się w naszej szkole I Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej o Puchar Prezesa UKS „Nobliści”.Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów klasowych, które podzielono na dwie grupy.

Źródło: nadesłane - ZSZ Kurzętnik

W grupie A /drużyny mieszane/ zagrały następujące zespoły:

4 TC i PG,4 TŻ i UG,2 TH/TE,2 TG i PC oraz 2 A. W grupie B/ drużyny męskie/ walczyły klasy: 1 TH/TR, 1 TG i PC/TŻ/TU, 3 TI/TR oraz 1 B. Grupy rozgrywały mecze w systemie pucharowym B czyli „do dwóch przegranych” .

Spotkania przebiegały równolegle na 2 boiskach. Drużyny, które zgłosiły się do udziału w mistrzostwach pokazały dobrą siatkówkę i dużą wolę walki. Emocji nie zabrakło zarówno wśród drużyn mieszanych jak i drużyn męskich. Wyniki niektórych meczów mogłyby wskazywać na pojedynek jednostronny, ale rzeczywistość na boiskach była inna. Niejednokrotnie zawodnicy popisywali się mocną zagrywką i dobrą obroną w polu. Zaangażowanie i poświęcenie drużyn na boiskach spowodowało, że licznie zgromadzeni kibice oglądali mistrzostwa szkoły z przyjemnością. Rywalizacja była wyrównana i do ostatniego seta klasyfikacja generalna mogła ulec zmianie.

Ostatecznie w grupie A , Mistrzostwo Szkoły zdobyła drużyna z klasy 4 TŻ i UG w składzie:Wiktoria Cichocka, Agata Kozłowska, Magdalena Szczepańska, Hanna Kraińska, Marlena Ćwiklińska i Agata Drankowska.

Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Szkoły zajął zespól z klasy 2 TH/TE. Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 2 A .
W grupie B klasyfikacja była zaskoczeniem. Niespodziewanie finałowy mecz wygrała i została Mistrzem Szkoły drużyna męska z klasy 1 TG i PC / TŻ grająca w składzie:.Paweł Ziółkowski,Szymon Świniarski,Wojciech Kamiński,Adrian Wożniak,Miłosz Grondzewski, Jan Kłosowski i Miłosz Lisakowski.

Wicemistrzostwo Szkoły zdobył zespół klasy 3 TI/TR ,zaś trzecie miejsce wywalczyła drużyna z klasy 1 B.
Najlepszą zawodniczką I Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej została Zuzanna Wardowska z klasy 2 TH/TR a najlepszym zawodnikiem został Jan Domżalski z klasy 3 TI/TR.

Podsumowania mistrzostw dokonał Prezes UKS „Nobliści” - pan Krzysztof Kwiatkowski, serdecznie gratulując wszystkim uczestnikom. Jednocześnie poinformował, że uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów nastąpi na forum szkoły, przed akademią z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Sędziami głównymi Mistrzostw byli nauczyciele wf: panowie Arkadiusz Wierzbowski i Krzysztof Żurawski.

Marlena Rymer