Na hali sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim został rozegrany IV Turniej Piłkarski o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lub. Na zawody przybyło łącznie 9 drużyn reprezentujących policjantów, strażaków, pracowników PKP Cargo oraz zaprzyjaźniony samorząd nowomiejski. Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy, która po finałowym meczu miała okazję zagrać z drużyną Ekstraklasy KS Constract Lubawa. Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom.

W sobotę na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbył się IV Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Turniej zorganizował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Nowym Mieście Lubawskim oraz Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim w porozumieniu z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Do rywalizacji stanęło w sumie 9 drużyn: z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, Nidzicy, Braniewie, Działdowie, pracownicy PKP Cargo Iława, reprezentacja Urzędu Miasta w Nowym Mieście Lubawskim wraz z przyjaciółmi, drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej oraz oczywiście gospodarze - policjanci nowomiejscy.

Po kilkugodzinnych zmaganiach turniej wygrała drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Drugie miejsce zajęli reprezentanci PKP Cargo Iława a trzecie OPP Olsztyn.

Po finałowym meczu zwycięska drużyna składająca się nowomiejskich policjantów, wspieranych przez kolegów z KPP Cargo zagrała mecz z drużyną Futsal Ekstraklasy KS Constract Lubawa.

W tym roku turniej miał wyjątkowy charakter. Nowomiejscy policjanci wraz z przyjaciółmi zmobilizowali siły i podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie małej Julki- 4 miesięcznej mieszkanki Nowego Miasta chorej na SMA 1 czyli rdzeniowy zanik mięśni. 

Dzięki ofiarności sponsorów zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym czasie działała także kawiarenka, wolontariuszki zbierały do puszek pieniądze. Odbyły się także licytacje koszulek i innych gadżetów piłkarskich m.in KS Constract, KS Drwęca.
Z licytacji konto Julii zasili kwota 1200zł a z puszek 4220 zł.  

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Arkadiusz Kuciński z drużyny PKP Cargo Iława, najlepszym strzelcem Andrzej Łochnicki z drużyny KPP Nidzica, najlepszym bramkarzem Arkadiusz Bloch z OPP Olsztyn. Nagroda specjalna dla zawodnika fair play trafiła w ręce Szymona Biryło z KPP Braniewo. 

Zwycięskie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy odebrali z rąk insp. Jacka Drozdowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim, Andrzeja Ochlaka Starosty Nowomiejskiego oraz Piotra Krupińskiego Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie puchary, statuetki, medale i nagrody. W ręce pozostałych zawodników także trafiły pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju.

Rozgrywki pokazały, że sportowa rywalizacja może odbywać się zgodnie z zasadami fair play, a tego rodzaju inicjatywy są wspaniałą okazją do integrowania się. Wszyscy biorący udział w turnieju zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, który do ostatnich chwil dostarczył wielu sportowych emocji.

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju staroście nowomiejskiemu Andrzejowi Ochlakowi oraz burmistrzowi miasta Józefowi Blankowi, Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie a także pozostałym osobom za wsparcie i okazaną pomoc:

Firma Szlifrmar- Marek Nowiński, Urząd Gminy w Grodzicznie, Firma SOKÓŁ z/s w Grodzicznie, Auto-Serwis GRZoSZEK Grodziczno, Spółdzielnia Socjalna OBIADEK Mroczno, Centrala Piotrowice- Kazimierz Wiśniewski, PHU NORE Elżbieta Okołowska, Agroturystyka U Emilii, Sklep spożywczo-przemysłowy Małgorzata Lendzion, Piekarnia Apczyński-Szczawiński Kurzętnik, RR Studio Radosław Rzemiński