Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i gratulujemy Kamilowi Najdrowskiemu, który zajął trzecie miejsce w 24. Biegu św. Dominika w Gdańsku na wózku aktywnym!

Międzynarodowy Bieg św. Dominika w Gdańsku to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w kraju. Co roku bierze w niej udział kilka tysięcy biegaczy i biegaczek z Polski oraz świata. Zawody odbywają się tradycyjnie podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Niebywały sukces w tych zawodach osiągnął Kamil Najdrowski, mieszkaniec Kurzętnika, członek grupy Kurzętnik Biega. W biegu na wózkach aktywnych zajął trzecie miejsce i tym samym zdobył swoje pierwsze podium w karierze.

Rozmawialiśmy z Kamilem na temat jego startu w Gdańsku.

Redakcja: Jak natrafiłeś na 24. Bieg św. Dominika? Zgłosiłeś się sam, czy ktoś Cię do tego namówił?

Kamil Najdrowski: Wszystko zaczęło się od 5. Koguciej Dychy, kiedy zaczepił mnie prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Smok p. Bogdan Król. To on zaproponował mi ten wyjazd razem z nimi na Bieg św. Dominika w Gdańsku.

R: Wszystko zaczęło się od 5. Koguciej Dychy kiedy zaczepił mnie prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Smok p. Bogdan Król. To on zaproponował mi ten wyjazd razem z nimi na Bieg św. Dominika w Gdańsku

KN: Tak, tylko startowałem na Koguciej ale wcześniej też brałem udział w biegach charytatywnych, które organizowało Stowarzyszenie Kurzętnik Biega.

R: Rywalizowałeś na dystansie 2 km. Jakie emocje towarzyszyły Ci przed i po biegu?

KN: Jak na pewno każdemu zawodnikowi towarzyszył mi stres. Jednak w trakcie biegu to wszystko schodzi z człowieka i bardziej skupiam się na tym co mam zrobić, czyli dać z siebie wszystko.
Oczywiście, gdy dojechałem na metę byłem bardzo dumny z siebie, gdyż jest to moje pierwsze podium w karierze sportowej i teraz mam nadzieję, że nie ostatnie.

R: My jesteśmy pewni, że nie ostatnie! Dziękujemy za rozmowę i jeszcze raz gratulujemy. Powodzenia w kolejnych startach!

KN: Dziękuję wszystkim za wsparcie i gratulacje. W kolejnych startach dam z siebie wszystko, trzymajcie kciuki!

zdjęcia: Kurzętnik Biega