W ciągu ostatniego miesiąca reprezentacje uczniów ZSZ Kurzętnik brały udział w zawodach rejonowych, półfinałach oraz finałach wojewódzkich w Halowej Piłce Nożnej zarówno dziewcząt jak i chłopców.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku dotarli do ścisłego finału szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 12 kwietnia 2019 roku zespół dziewcząt w składzie: Olga Cieszewska, Klaudia Elgert, Patrycja Groszewska, Agata Kozłowska, Hanna Kraińska, Judyta Nehring, Wiktoria Olitkowska, Emilia Szynaka i Magdalena Szczepańska, wzięły udział w Finale Wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej w Nidzicy. Turniej został rozegrany na hali OSiR zaraz przy stadionie miejskim w Nidzicy. Niestety na te zawody pojechaliśmy w osłabionym składzie, bez Magdaleny Gurzyńskiej, mimo to już w pierwszym meczu pokonaliśmy gospodarzy imprezy Zespół Szkół w Nidzicy 2:1. Cały turniej był bardzo emocjonujący. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a wyniki ustalane były w ostatnich minutach gier. Po rozegraniu całej imprezy klasyfikacja wyglądała następująco:

I m - ce ZS w Mrągowie

II m- ce ZS ( budowlanka) Iława

III m- ce Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

IV m – ce Nidzica.

Natomiast chłopcy 24 kwietnia 2019 roku, uczestniczyli w finale na hali OSiR w Mrągowie. Do rywalizacji przystąpiły ekipy z Mrągowa, Kętrzyna, Iławy oraz ZSZ Kurzętnik. Tak jak w turnieju dziewcząt rywalizacja była bardzo wyrównana, a mecze kończyły się w ostatnich sekundach walki. Nasza drużyna zagrała w składzie: Karol Zieliński, Szymon Świniarski, Kamil Seroka, Błażej Gumowski, Jakub Puwalski, Hubert zatyka, Izajasz Straus. Niestety różne względy spowodowały, że mogliśmy zabrać do Mrągowa tylko 7 zawodników, co na pewno uniemożliwiło nam osiągniecie wyższego miejsca na zawodach. Grając w tak okrojonym składzie drużyna osiągnęła tak jak dziewcząt 3 miejsce, wyprzedzając Mechanika w Iławie. Klasyfikacja końcowa turnieju w Mrągowie wyglądała następująco:

I m- ce Zespół Szkół Kętrzyn

II m- ce ZS Mrągowo

II m-ce Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

IV m- ce ZS (mechanik) Iława

Choć rezultaty osiągnięte przez naszych uczniów mogłyby być lepsze, to i tak powinniśmy się cieszyć z tego że walczyliśmy jak równy z równym z najlepszymi szkołami ponadgimnazjalnymi w województwie Warmińsko – Mazurskim. A porażki, poniesione na tych turniejach, dadzą nam doświadczenie, które wykorzystamy w następnych latach. Opiekunem obu zespołów był nauczyciel wychowania fizycznego Arkadiusz Wierzbowski.

Źródło: Tekst i zdjęcia - Arkadiusz Wierzbowski, ZSZ Kurzętnik