W dniu 16.11.2019 w Bezledach koło Bartoszyc odbyły się pierwsze historyczne otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w kickboxingu kadetów starszych i młodszych w formule kick light.

źródło: nadesłane - Leszek Jobs

Na turnieju w szranki stanęło 150 młodych zawodników z 20 klubów, mistrzostwa okazały się strzałem w 10 bo widać że zapotrzebowanie na kickboxing w naszym województwie jest spore i takie imprezy powinny być organizowane cyklicznie .  

Jak zwykle na zawody udaliśmy się wspólnymi siłami Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamek Expom Kurzętnik na turniej zabraliśmy łącznie 14 młodych kickboxerów . 

Podczas mistrzostw byliśmy bardzo widoczni zarówno w kategorii wiekowej kadet młodszy jak i w kadecie starszym , dzieciaki dały bardzo dobre pojedynki choć czasami musieliśmy uznać wyższość rywali to i tak wynik jest imponujący .

Łącznie wywalczyliśmy 14 medali  ….. 6 złotych , 4 srebrne i 4 brązowe więc każdy z zawodników miał swój udział w kolejnym sukcesie osiągniętym na przestrzeni jednego tygodnia przypomnę że tydzień wcześniej wojowaliśmy w Szczecinie , który również był dla nas bardzo szczęśliwy w zdobycze medalowe . 

Prawdopodobnie do końca sezonu czeka nas jeszcze jeden bądź dwa starty w tym roku  , później krótka świąteczna przerwa i wracamy na salę robić formę na pierwszą część sezonu w nowym 2020 roku .

Nas trenerów cieszy fakt że potrafiliśmy utrzymać naszych zawodników w dobrej dyspozycji na przestrzeni całego sezonu co nie jest wcale prostym zadaniem u tak młodych ludzi .

Na duże słowa pochwały zasługuje organizator Tomasz Zaręba który zorganizował świetny turniej dla dzieciaków , po zakończeniu turnieju odbyła się zawodowa gala kickboxingu podczas której były zbierane i licytowane środki na leczenie potrzebującej dziewczynki która przechodzi skomplikowaną rehabilitację po wypadku drogowym .

Wyniki naszych kickboxerów 

Złote medale – Zamek Expom Kurzętnik

Klaudia Kendziorska

Samanta Klein

Maciek Szwechowicz

Amelka Rzepecka

Łukasz Gumiński 

Kamil Mączkowski

Srebrne medale – Zamek Expom Kurzętnik

Mieszko Siemiątkowski

Kacper Olęcki

Czarek Kowalkowski

Dawid Mączkowski

Brązowe medale 

Szymon Jaroszewski – Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie

Adrian Januszewski  – Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie

Paulina Jabłońska      – Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie

Olaf Siemiątkowski    - Zamek Expom Kurzętnik
 

Jak zawsze z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają i trzymają za nas kciuki . 

Ze sportowym pozdrowieniem 

Trenerzy i Zawodnicy