Dobiegają końca Halowe Mistrzostwa Polski 2019 w Toruniu. Kilkanaście minut temu zakończył się finał biegu kobiet na 800 metrów z udziałem Agaty Kołeckiej. Lekkoatletka z Biskupca co prawda nie wywalczyła medalu, ale udało jej się znacznie poprawić rekord życiowy. Brawo Agata! AKTUALIZACJA: Agata została Halową Mistrzynią Polski w sztafecie mieszanej 4x400 m! Więcej na końcu artykułu!

W sobotnim półfinale Agata w swoim biegu zajęła 2. miejsce uzyskując najlepszy życiowy wynik - 2:10.28. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa dostała się do finału z trzecim czasem spośród wszystkich biegaczek. W niedzielnym biegu, który był transmitowany na antenie TVP Sport, Agata zmierzyła się 5 innymi zawodniczkami.

Pochodząca z Biskupca lekkoatletka zajęła 5. miejsce uzyskując czas 2:07.51. Agata Kołecka po raz kolejny podczas tego weekendu, pobiła swój rekord życiowy, tym razem o ponad 2 sekundy! Niespełna 23-letniej biegaczce z Biskupca na trybunach kibicowała rodzina.

Halową Mistrzynią Polski została Weronika Wyka, również zawodniczka AZS-AWF Warszawa.

W ubiegłym roku podczas HMP w Toruniu, Agata zajęła 7. miejsce w finale biegu na 800 metrów. Kto wie co będzie za rok? ;)

GRATULUJEMY!

AKTUALIZACJA:

O godz. 19:46 odbył się finał biegu 4x400 m sztafet mieszkanych. Agata Kołecka wystąpiła w drużynie AZS-AWF Warszawa i zdobyła złoty medal w drużynie a tym samym została Halową Mistrzynią Polski! GRATULACJE!

Zdjęcia: TVP Sport, Instagram

Wyniki finału biegu na 800 m kobiet: