Nowy sezon startowy kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik rozpoczął się 12 stycznia w Warszawie, gdzie odbyła się II Mazowiecka Liga Kadetów w kickboxingu.

źródło: tekst i zdjęcia - nadesłane

Do stolicy zabrałem 6 młodych zawodników którzy rywalizowali w formule light contact i kick light , dla zainteresowanych wyjaśnię w czym tkwi różnica pomiędzy formułami , regulamin light contact zezwala na zadawanie technik ręcznych i nożnych od pasa w górę , natomiast w formule kick light dozwolone są jeszcze dodatkowo techniki nożne na udo , niby mała różnica ale diametralnie zmienia charakter pojedynków bo dochodzi dodatkowa płaszczyzna do ataku , ale także trzeba umieć bronić niskie kopnięcia tak zwany low kick .
Turniej w stolicy to bardzo fajny kameralny turniej dla młodych doświadczonych już w bojach zawodników jak także dla tych którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie . Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych , była to dla nich mała odskocznia i w swoim rodzaju nagroda od bardzo ciężkich treningów które teraz wykonujemy w klubie i będą trwać przez pierwsze półtora miesiąca nowego roku , myślę że jest to najtrudniejsza i najbardziej nie lubiana część sezonu przez zawodników nie tylko w naszej sekcji kickboxingu , ale bez dobrze przepracowanej zimy nie ma co marzyć o sukcesach podczas najważniejszych zawodów w sezonie .

Dodam jeszcze że druga grupa zawodników Zamku 12 stycznia przeprowadziła pokaz kickboxingu z okazji 28 WOŚP w Z.S Władysława Jagiełły w Kurzętniku .

Wracając do turnieju w Warszawie podaję wyniki uzyskane przez młodych wojowników Zamku

Kadeci młodsi

Czarek Kowalkowski – 2 x 1 miejsce
Kacper Olęcki - 2 x 1 miejsce
Amelka Rzepecka – 1 miejsce light contact / 2 miejsce kick light

Kadeci starsi

Dawid Mączkowski – 1 miejsce light contact / 2 miejsce kick light
Łukasz Gumiński - 3 miejsce kick light
Kamil Mączkowski – 2 miejsce light contact / 3 miejsce kick light

Ze sportowym pozdrowieniem
Trener i zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik .