KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie został zakwalifikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, jako jeden z nielicznych w województwie warmińsko – mazurskim, do projektu Program Certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN.

Jest to dla Klubu, ale przede wszystkim dla młodzieży i trenerów niezwykły zaszczyt oraz wyróżnienie. 

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny program skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz ciągły nadzór szkoleniowy szkółek. Przyznanie Klubowi możliwości ubiegania się o Certyfikat na jednym z 3 poziomów (złoty, srebrny, brązowy) jest równoznaczne, że szkolenie dzieci będzie spełniać kryteria i gwarancję jakości szkolenia na najwyższym poziomie.

W uzasadnieniu decyzji o możliwości uzyskania certyfikatu czytamy min.:  
Państwa podmiot został wskazany (do PZPN) przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej ze względu na bardzo dużą jakość organizacyjną oraz szkoleniową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem dla rozwijania swoich umiejętności.

Źródło: KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie