W sieci delikatesów Piotr i Paweł zapewne już wkrótce znikną kolejki do kas. Stanie się tak za sprawą aplikacji ,,skanuj i płać", która zdecydowanie uprości płacenie za zakupy.

Klient, posługując się telefonem, który w tym przypadku spełni rolę skanera będzie mógł samodzielnie skanować ceny nabytych produktów, a przy kasie będzie tylko płacił. Naturalnie, sam też musi swoje zakupy spakować do torby. Ale dzięki temu unika się konieczności wyjmowania zakupów z koszyka czy wózka i ponownego pakowania ich do toreb. Zdaniem menedżerów sieci, dzięki temu znacznie skróci się czas zakupów i znikną długie kolejki przy kasach. Na razie program jest dostępny w sklepie Piotra i Pawła przy ul. Druskienickiej 12 w Poznaniu.

Aplikację stworzoną przez Piotra i Pawła można również wykorzystywać w domu do układania listy zakupów albo do skanowania opakowań tych produkty, które kończą się w lodówce. Taką listę zakupów można przekazać do sklepu i poprosić o dostarczenie ich do domu. Piotr i Paweł jest siecią jednych z największych polskich sieci marketów. Stworzyła ją Eleonora Woś i jej synowie, Piotr i Paweł. Według stanu na 24 października 2016 r. sieć Piotr i Paweł miała 138 sklepów w Polsce.