W związku z ogłoszonym stanem epidemiologiczny w naszym kraju, policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym przez siebie miejscu. W miniony piątek (20.03.) podczas takiej kontroli funkcjonariusze z Brodnicy ujawnili, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia objęty kwarantanną, nie przebywa w miejscu zamieszkania.

Mężczyzna po powrocie do domu groźbą wywierał wpływ na czynności policjanta. Takie zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie również za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny. 


W miniony piątek (20.03.) dzielnicowy z Górzna wykonując swoje zadania związanymi  ze sprawdzeniami miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową, pojechał sprawdzić obecność w miejscu kwarantanny jednego z mieszkańców gminy Świedziebnia.  Mężczyzna po odebraniu telefonu od dzielnicowego oznajmił, że nie podejdzie do okna, gdyż właśnie się kąpie. Po kilkukrotnym wydaniu polecenia podejścia do okna, mężczyzna przyznał, że nie ma go w miejscu zamieszkania. Dzielnicowy czekał pod domem mężczyzny i po około 20 minutach  nieodpowiedzialny 42-latek powrócił w miejsce kwarantanny. Zanim jednak dotarł do mieszkania, groził napotkanemu policjantowi oraz  groźbą wywierał wpływ na czynności funkcjonariusza. Takie zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie również za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny. 

Policjanci zwracają się do mieszkańców naszego regionu o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi osobami oraz o respektowanie zaleceń służb sanitarnych i innych służb.