Około godz. 8:00-8:30 nad jeziorem w Ostaszewie doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Mamy już więcej informacji na ten temat.

AKTUALIZACJA (godz. 9:30)

Szczegółowych informacji udzielił nam st. kpt. Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. Przede wszystkim zaprzeczamy pojawiającym się informacjom - przyczyną pożaru nie był wybuch butli z gazem. Jak przekazał oficer prasowy komendanta wojewódzkiego, przyczyną pożaru była nieszczelność butli. Do zajęcia się ogniem doszło, gdy mieszkaniec podłączał butlę.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Dwie osoby, które mieszkały w budynku, zdążyły opuścić dom przed przyjazdem straży pożarnej. Pożar został już opanowany. Na miejscu zjawiło się 6 jednostek straży (jedna nie wyjechała). 
____________________
Informacje z godz. 8:45:
Jak informuje st. kpt. Rafał Melnyk, oficer prasowy KW PSP w Olsztynie, doszło do pożaru domu. Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych, kilka minut temu na miejsce dotarły pierwsze jednostki. Do pożaru zadysponowano 7 jednostek straży pożarnej, w tym OSP i PSP.


Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego nie potwierdza na chwilę obecną wybuchu butli z gazem - na chwilę obecną posiada informacje, że taka butla w budynku może się znajdować.

Więcej informacji wkrótce, zbieramy informacje dla Was.