Jeśli słyszycie, że kupowane są kolejne środki ochrony osobistej dla szpitali, to na pewno nie trafiają one do naszego nowomiejskiego szpitala. Szpital, który jest zapleczem dla szpitali zakaźnych zmaga się z ogromnym problemem. Dlatego apelujemy do Was: jeśli możecie uszyć maseczki, jeśli potrzebujecie materiału do szycia lub chcecie pomóc w szyciu takich maseczek - dajcie nam znać na portalu! Spróbujemy skontaktować Was z osobami, które już teraz pracują nad produkcją maseczek.

Maseczki chirurgiczne są bardzo, bardzo potrzebne, najlepiej takie które mają certyfikat produktu medycznego. Takich niestety nie ma na rynku. Mimo wielu wniosków skierowanych do Wojewody i Ministerstwa Zdrowia, w odpowiedzi na ich pilne ankiety, po prostu środków ochrony osobistej nie dostajemy - poinformował nas wczoraj dyrektor szpitala Bogumił Kurowski.

Wszyscy wiemy, że sytuacja epidemiczna w naszym powiecie jest trudna i dynamicznie się rozwijająca. Nasz powiat jest "epicentrum" pandemii w województwie - mamy największą liczbę zakażeń na Warmii i Mazurach. Dziś odbędą się kolejne masowe testy - trzymajmy kciuki, żeby jutro liczba przypadków w powiecie drastycznie się nie zwiększyła.


I właśnie ze względu na trudną sytuację epidemiczną, dyrektor ponawia prośby o dostarczenie środków ochrony osobistej.

- Wielkim wysiłkiem pracowników administracji i zwielokrotnionym kosztem dla szpitala udaje się zabezpieczać wymagane minimum - poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego.

Nadal w szpitalu bardzo brakuje maseczek. I razem z dyrektorem apelujemy o pomoc.


Maseczki oczywiście przyjmiemy, ale muszą one być minimum 3 warstwowe, wymiar minimum 17,5 × 9 cm. Możemy dostarczyć wzór takiej maseczki. Kontakt telefoniczny ze mną. Wszystkie maseczki dostarczane przez naszych darczyńców są przez nas sterylizowane. Są produktem jednorazowym, którego czas używania nie powinien przekraczać od 1 do 2 godz. Dziękujemy wszystkim darczyńcom - pisze Bogumił Kurowski.

Dlatego też apelujemy do Was: jeśli możecie uszyć maseczki, jeśli potrzebujecie materiału do szycia lub chcecie pomóc w szyciu takich maseczek - dajcie nam znać na portalu! Spróbujemy skontaktować Was z osobami, które już teraz pracują nad produkcją maseczek.