Podczas Wielkiej Gali „30 lat Wolności RP” w Warszawie, Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek otrzymał tytuł "Wójt 30-lecia Wolności RP" w ogólnopolskim plebiscycie „Orły Polskiego Samorządu – 30-lecie Wolności RP”. Nagroda specjalna powędrowała także do biskupieckiego samorządu, który otrzymał tytuł "Gminy 30-lecia Wolności RP".

Dnia 14 czerwca odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", gromadząca przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz przedsiębiorców, którzy swoimi dokonaniami i osiągnięciami wpływają na pozycję polskiej gospodarki na świecie. Wydarzenie organizowane jest Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców.

– Rok 2019 jest wyjątkowy – obchodzimy 30 lat wolności oraz 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Nie byłoby rozwoju gospodarczego Polski, gdyby nie przedsiębiorcy i samorządowcy, dlatego postanowiliśmy uczcić ten wspaniały jubileusz Wielką Galą „30 lat Wolności RP" i uhonorowaniem działania najlepszych – powiedział podczas Gali prezes Przedsiębiorcy.pl Robert Składowski.

Organizator konkursu informuje, że przyznany tytuł “Wójt 30 lecia Wolności RP” jest atrybutem wyróżniającym wójta inwestującego w rozwój swojego regionu, dbającego o warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości oraz o poprawę jakości życia mieszkańców, wykorzystując przy tym środki unijne. Jednym z takich samorządowców jest Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy, uhonorowany tytułem "Wójta 30-lecia Wolności RP". Wójt Dobek był jednym z kilkunastu samorządowców nagrodzonych podczas Gali, jednym z dwóch z województwa warmińsko-mazurskiego (drugi tytuł przypadł Wójtowi Gminy Markusy).

- Dziękuję za to wyróżnienie. Dla mnie, samorządowca, jest ono szczególnie ważne - mówił w rozmowie z nami wójt Arkadiusz Dobek. - Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że 1989 rok był dla Polski, Europy i świata rokiem szczególnym. To właśnie w czerwcu 1989 r. została obalona komunistyczna dyktatura. Mogły powstać samorządy lokalne, które reprezentują interesy wspólnoty gminnej, powiatowej oraz wojewódzkiej. Od tego roku też mogła się rozwijać polska przedsiębiorczość.

Nie była to jedyna nagroda, która powędrowała tego wieczoru do Biskupca, bowiem Gmina Biskupiec została nagrodzona tytułem "Gminy 30-lecia Wolności RP". Wspólnie z wójtem wyróżnienie odebrała Julia Baranowska, Zastępca Wójta i Sekretarz Gminy.

W Wielkiej Gali w Warszawie brali udział również: Ewa Posiadeł - Skarbnik Gminy Biskupiec, Leszek Zapolski - Prezes ZDU Komunalka oraz Barbara Tęgowska, która w poprzedniej kadencji pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Gminy.

Galę poprowadzili wspólnie Krzysztof Ibisz, aktor i prezenter telewizyjny oraz aktorka Joanna Jabłczyńska.


Gratulujemy!