Na wniosek policjantów Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 36-letniego mieszkańca miasta, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Mężczyzna będzie musiał 2 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Oprócz tego prokurator zobowiązał sprawcę m.in. do opuszczenia wspólnego mieszkania i zakazał mu zbliżania się do rodziców.

W poniedziałek nowomiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-latek znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał rodziców, utrudniał wspólne zamieszkiwanie i niepokoił. Mężczyzna stosował też wobec matki przemoc fizyczną.

W rodzinie tej wszczęto już wcześniej procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad bliskimi osobami. Ponadto policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Mężczyzna będzie musiał 2 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Oprócz tego prokurator zobowiązał sprawcę do opuszczenia wspólnego mieszkania i zakazał mu  zbliżania się do rodziców.
Znęcanie się jest przestępstwem, za które może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

lm/in

foto poglądowe