W miniony weekend nowomiejscy policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych uczestników oraz kierującego, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

To był intensywny weekend w pracy nowomiejskich stróżów prawa. Od piątku do niedzieli policjanci z ogniwa ruchu drogowego skontrolowali 54 kierujących. Codzienne policyjne kontrole ruchu drogowego mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Niestety pomimo tego wciąż znajdują się tacy, którzy łamią prawo, wsiadają za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości i stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych użytkowników drogi. 

W sobotę ok godz. 22:00 w Jamielniku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 21-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu a podczas sprawdzania jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do 2021 roku. Jakby tego było mało mieszkaniec powiatu iławskiego w plecaku miał woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona przez policjantów substancja to marihuana.

Ok. godz. 1:20 w nocy z soboty na niedzielę w Mrocznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Toyota Corolla, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym i zatrzymali prawo jazdy. 27-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego wzbogacił się też o punkty karne. 

Ok. godz. 2:30 w Biskupcu na ulicy Wolności tamtejsi dzielnicowi zatrzymali .do kontroli kierującego VW Golfem, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Mieszkaniec powiatu opoczyńskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu

W niedzielę ok godz. 19:00 na ulicy Nowomiejskiej w miejscowości Marzęcice policjanci zatrzymali do kontroli kierującego VW Passatem. Za kierownicą auta siedział 58-letni mieszkaniec gminy Biskupiec, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.