Policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy pada deszcz to warunki na jezdni są zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech jest zawsze złym doradzą. Pamiętajmy, że gdy spadnie deszcz nawierzchnia jezdni jest śliska. Jedźmy więc wolniej wówczas bezpiecznie dojedziemy do celu. 

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. 

Wczoraj ok godz. 12:30 w Brzoziu Lubawskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący BMW nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze a następnie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym m-ki Renault. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Dziś rano, tuż przed godz. 7:00 w Wonnie kierujący busem m-ki VW także nie dostosował prędkości do warunków jazdy, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. 

Kierowcy powinni pamiętać o tym by przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.