Zielona, pachnąca, nieodłączny symbol świąt. Bez choinki chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia. Większość dzieci już od początku grudnia wypytuje swoich rodziców, kiedy będą mogli przystroić swoje zielone drzewko.

Według tradycji powinno się ubierać choinkę w Wigilie Bożego Narodzenia, jednak w większości domów robi się to obecnie znacznie wcześniej, aby móc nacieszyć się jej towarzystwem i stworzyć ten niepowtarzalny, świąteczny klimat. Bez względu na to, czy będzie to żywa choinka, czy sztuczna, mała czy duża, każda z nich z pewnością pomoże nam poczuć przedświąteczny nastrój.

Żywa choinka – gdzie i kiedy najlepiej kupić?

Żywa choinka to dla wielu z nas jedyne słuszne drzewko, jakie powinno stanąć domu przed świętami. Niepowtarzalny zapach lasu i żywicy, jaki wypełnia całe mieszkanie, po pojawieniu się w nim choinki sprawia, że w głowie słyszymy Jingle Bells. Żywą choinkę najlepiej kupować tuż przed świętami, ponieważ wtedy jest większa szansa, że będziemy mogli cieszyć się nim jeszcze przez jakiś czas po świętach, zwłaszcza jeżeli jest to choinka cięta. W przypadku drzewek w doniczkach możemy kupić je nieco wcześniej. Odpowiednio podlewana choinka w doniczce powinna długo zachować dobrą kondycję. Gdzie najlepiej kupić żywe choinki? Warszawa to duże miasto, gdzie przed świętami pojawiają się ogromne stoiska z żywymi drzewkami. Żyjemy w czasach, gdzie zamówienie Choinki Warszawa przez internet nie jest żadnym problemem. Unikajmy zakupów choinek w marketach, zwykle nie mają one tam odpowiednich warunków do przechowywania i może okazać się, że nasze drzewko nie dotrwa nawet do Bożego Narodzenia. 

Sztuczna choinka jak prawdziwa

Obecnie w ofercie producentów sztucznych choinek znajdziemy różnorodne modele, które do złudzenia przypominają żywe drzewka. Możemy wybrać choinki z dodatkami w postaci białego nalotu imitującego śnieg, czy też z brokatowymi gałązkami. Mamy do wyboru też drzewka o długich i gęstych igłach, a także rzadsze, bardziej imitujące naturalną jodłę. Wybierając sztuczne choinki Warszawa, z pewnością zaoferuje nam mnóstwo sklepów, marketów oraz bezpośrednich producentów drzewek, gdzie każdy znajdzie choinkę marzeń. Z reguły kupując sztuczną choinkę, zostaje ona z nami przez kilka lat, dlatego warto wybrać solidne i uniwersalne drzewko, które będzie pasowało do wystroju naszego mieszkania, a także pozwoli nam każdego roku spędzać miłe i radosne chwile podczas rodzinnego przystrajania drzewka. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, a choinka to jego nieodłączny symbol. Bez względu na to, czy żywa, czy sztuczna, ważne, aby kojarzyła się nam z radością, rodziną i miłością.