Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach wciąż zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy. Tylko w środę nowomiejscy policjanci ogniwa ruchu drogowego ujawnili 33 wykroczenia drogowe popełnione przez kierujących.

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego codziennie, podczas każdej służby podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas służby w środę 19 lutego funkcjonariusze dyslokowani byli w miejsca, w których dochodzi najczęściej do popełniania wykroczeń drogowych oraz w te wskazane przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te najbardziej niebezpieczne.

Funkcjonariuszy można było spotkać m.in. na drodze krajowej w Kurzętniku i Bratianie, na drogach wojewódzkich w Wawrowicach, Montowie i Ostaszewie oraz drogach powiatowych w Wonnie i Radomnie. Właśnie w tych miejscach policjanci ujawnili 33 wykroczenia drogowe. Wśród nich było 18 przypadków przekraczania prędkości, 6 niekorzystania z pasów bezpieczeństwa,  niestosowanie się do znaku B-20 „STOP” w Wonnie w 5 przypadkach oraz m.in. brak uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych.