Gminna Rada Kobiet Wiejskich zorganizowała spotkanie prozdrowotne w Trzcinie i wypad do rezerwatu przyrody Piekiełko. Była to forma podziękowania za akcję szycia maseczek podczas pandemii COVID-19.

Blisko 60 mieszkanek i mieszkańców gminy Grodziczno spotkało się w niedawno odświeżonej świetlicy wiejskiej w Trzcinie. Wydarzenie było elementem finansowanego przez Urząd Gminy Grodziczno zadania mającego na celu promocję ochrony zdrowia. Zarazem była to okazja, by uhonorować i osobiście podziękować paniom, dzięki których zaangażowaniu udało się dostarczyć maseczki ochronne do każdego gospodarstwa domowego.
- Jeszcze raz serdecznie dziękuję za ofiarną pomoc i uruchomienie swoich maszyn do szycia. Razem przeprowadziliśmy sprawną akcję zabezpieczającą zdrowie mieszkańców naszej gminy – mówił do zebranych Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno.

Wydarzenie było również okazją do przekazania podziękowań od wszystkich kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grodziczno dla Heleny Laskowskiej. Panie doceniły wieloletnie zaangażowanie Laskowskiej w sprawy kobiet, pomoc w realizacji zadań społecznych i otwartość we współpracy.