W piątek 17 stycznia władze gminy Grodziczno wspólnie z Nadleśnictwem Lidzbark dokonały otwarcia drogi prowadzącej do największej atrakcji turystycznej gminy, czyli Rezerwatu Przyrody Piekiełko. Była to wspólna inwestycja gminy i lasów.

Koszt przebudowy drogi wyniósł 283 tys. zł, z czego 50 procent pokryło Nadleśnictwo Lidzbark. Jak podkreślał wójt gminy Grodziczno Tomasz Szczepański, nie byłoby tej inwestycji dzięki świetnej współpracy z Nadleśnictwem. Włodarz gminy wyraził nadzieję na pogłębienie współpracy i wspólne działania w przyszłości.

Tradycyjną wstęgę przecieli wójt, Nadleśniczy Dariusz Szczawiński, sołtys Trzcina, przedstawiciel wykonawcy oraz radny z tego rejonu. Będąc w tym miejscu nie obyło się bez spaceru po fragmencie rezerwatu. Przełomowa dolina rzeki Wel o wartkim jak rzeka górska nurcie, zbliżona charakterem do mazurskiej Krutynii, malowniczo rozciągająca się w morenowym krajobrazie lasów północnej części Nadleśnictwa, to niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dzięki wspólnej inwestycji gminy i Nadleśnictwa, dostęp do rezerwatu został zdecydowanie poprawiony.

Już teraz zapraszamy do gminy Grodziczno, do Rezerwatu Piekiełko, by na własne oczy zobaczyć jak pięknie jest w naszej części województwa.

Zdjęcia z otwarcia na górze artykułu. Niebawem na naszej stronie krótkie podsumowanie video.