Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. 

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

SYTUACJA W POWIECIE NOWOMIEJSKIM
Łącznie 15 przypadków zakażenia na terenie powiatu nowomiejskiego. Wśród zakażonych jest dyrektor powiatowego sanepidu, zastępca komendanta PSP, Komendant Powiatowy Policji, Wójt Gminy Biskupiec, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, strażacy PSP z Nowego Miasta, urzędnik Powiatowego Urzędu Pracy oraz dwie pracownice nowomiejskiego sanepidu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 16 marca doszło do spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem dyrektor sanepidu, u której jako pierwszej stwierdzono zakażenie COVID-19. Okazuje się, że oprócz pani dyrektor już 4 inne osoby z tego posiedzenia są zakażone koronawirusem (zastępca komendanta PSP, Komendant Policji, urzędnik Starostwa i Wójt z Biskupca). Pod względem liczby zakażeń powiat nowomiejski jest na pierwszym miejscu w województwie warmińsko-mazurskim.

Zakażony koronawirusem Wójt Arkadiusz Dobek, wystosował apel do Was, do mieszkańców powiatu. Apel i kilka słów od włodarza gminy w artykule w linku poniżej:
https://nowemiasto.dlawas.info/wiadomosci/wojt-gminy-biskupiec-do-mieszkancow-zostancie-w-domach/cid,14316,a