Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (12.09.) w miejscowości Tama Brodzka, na drodze krajowej nr 15. W wyniku zderzenia citroena z mercedesem, dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Wczoraj (12.09.), krótko przed godz. 14.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tama Brodzka. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili,  że kierujący citroenem 81-letni mężczyzna, wyjeżdżając z parkingu wewnętrznego na drogę krajową nr 15, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego,  mercedesowi. W wyniku zderzenia się pojazdów 81-letni kierowca citroena i jego 73 -letnia pasażerka, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Kierowca mercedesa (54 l.) nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 81-letniemu mieszkańcowi Brodnicy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.