Wracamy do informacji o pierwszym, potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie nowomiejskim. Przypomnijmy: osobą zakażoną jest dyrektor Powiatowej Stacji-Sanitarno Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Starosta Andrzej Ochlak udzielił oficjalnych informacji dla Telewizji Nowe Miasto Lubawskie.

- Tak, mamy potwierdzony przypadek. Ten przypadek jest u pracownika Powiatowej Stacji-Sanitarno Epidemiologicznej. Pracownicy tej stacji będą objęci kwarantanną. Po około dwóch dniach, po dezynfekcji pomieszczeń, pracę przejmie, na terenie powiatu nowomiejskiego, Powiatowy Inspektor Sanitarny z Ostródy z pracownikami z zewnątrz - informuje Andrzej Ochlak w nagraniu dla TV Nowe Miasto Lubawskie.

Informację o potwierdzonym przypadku koronawirusa Starosta otrzymał około godz. 6:00. Obecnie PSSE w Nowym Mieście jest zamknięta. Odwołana została planowana na czwartek 26 marca, sesja Rady Powiatu.

Jaki jest stan zdrowia dyrektor Ewy Pielak?
Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem wojewody, z prośbą o udzielenie informacji na temat stanu zdrowia osoby zakażonej. Jak zaznaczył pan rzecznik, stan ogólny pacjentki jest dobry, ale były przesłanki do hospitalizowania i jeszcze dzisiaj pani dyrektor sanepidu zostanie przewieziona do szpitala w Ostródzie.

Gdy tylko otrzymamy nowe informacje, poinformujemy Was o tym na portalu.

Od dzisiaj (25 marca) zamknięty dla interesantów zostaje urząd Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Klienci mogą we wszystkich sprawach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim kontaktować się z pracownikami Urzędu telefonicznie i mailowo: