W ten weekend nowomiejscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Policyjne patrole pilnowały porządku na drogach całego powiatu. Przebadano blisko 200 kierujących. Niestety okazało się, że nie wszyscy byli trzeźwi.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. W ten weekend nowomiejscy policjanci kolejny już raz sprawdzali czy kierujący na terenie naszego powiatu stosują się do tych przepisów prawa. Funkcjonariusze prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości u blisko 200 kierowców.


W niedzielę, ok godz. 1:10 w nocy na ul. Lidzbarskiej w Kurzętniku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego daewoo. 23-letni mieszkaniec gminy Kozłowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Kilka godzin później, ok godz. 4:40 także na ulicy Lidzbarskiej w Kurzętniku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 30-letni mieszkaniec gminy Ostróda kierujący oplem miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Jakby tego było mało mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania autem.

 

Także dzisiejszej nocy doszło do wyeliminowania z dalszej jazdy kolejnego nietrzeźwego kierującego. Ok godz. 2:00 na ulicy Narutowicza w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem punto. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 31-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik ma w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

 

 

 

Policjanci apelują o rozsądek!

 

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 

Dlatego też nowomiejscy policjanci prowadzili, prowadzą i prowadzić będą tego typu akcje na terenie naszego powiatu. Wszystko po to, by zapobiec łamaniu prawa przez tych, którzy swoją lekkomyślnością doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.