Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim mł. asp. Andrzej Szymański, który pełni służbę na terenie gminy wiejskiej Nowe Miasto Lubawskie uczestniczył w spotkaniach z mieszkańcami wsi Pustki i Radomno. W trakcie tych spotkań przybliżył zebranym zagadnienia związane z programem "Dzielnicowy bliżej nas" oraz omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Pustkach oraz w remizie OSP w Radomnie odbyły się spotkania wiejskie w sołectwach gminy Nowe Miasto Lubawskie. Spotkania te organizowane są cyklicznie, ale tym razem oprócz sołtysa, wójta, pracownika urzędu gminy i przybyłych mieszkańców wziął w nich także udział dzielnicowy z terenu tej gminy mł. asp. Andrzej Szymański.

 

Wczorajsze spotkanie było doskonałą okazją by mieszkańcy wsi poznali rolę dzielnicowego w społeczności lokalnej jako policjanta "pierwszego kontaktu". Mł. asp. Andrzej Szymański opowiedział o programie "Dzielnicowy bliżej nas" i rozdał zebranym specjalne ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rozmawiał także z zebranymi na temat ich problemów i odpowiadał na zadawane pytania.

 

W najbliższych dniach dzielnicowy będzie uczestniczył w kolejnych spotkaniach wiejskich organizowanych na terenie gminy.