W najbliższą niedzielę po raz czwarty w historii odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Województwo warmińsko-mazurskie i województwo Podlaskie tworzą razem okręg nr 3. Na kogo możemy zagłosować 26 maja? Poniżej publikujemy listy kandydatów z naszego okręgu.
Eurowybory 2019. Kto startuje? Oto listy kandydatów
Lista nr 1 (Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy):
- Robert Winnicki, publicysta ze Zgorzelca
- Piotr Lisiecki, przedsiębiorca z Nagladów
- Joanna Michalewicz, inspektor BHP z Giżycka
- Maciej Stypka, przedstawiciel handlowy z Białegostoku
- Lilija Moshechkova, prawniczka z Warszawy
- Paulina Gołębiewska, ekonomistka z Olsztyna
- Marzanna Gontarska, kosmetyczka z Grajewa
- Andrzej Wyrębek, lekarz z Dobrego Miasta
- Adam Kiełczewski, inżynier mechaniki z Grajewa
- Marcin Sawicki, przedsiębiorca z Białegostoku
Lista nr 2 (Wiosna Roberta Biedronia):
- Monika Falej, prawniczka z Olsztyna
- Sławomir Gromadzki, rolnik przedsiębiorca ze Starego Rakowa
- Katarzyna Dzik, przedsiębiorca z Iławy
- Paweł Krutul, przedsiębiorca z Białegostoku
- Małgorzata Olkowska, menadżerka z Olsztyna
- Piotr Ambroziak, urzędnik samorządowy z Olsztyna
- Agnieszka Falkowska, finansistka z Dobrego Miasta
- Tomasz Lewczuk, lekarz z Bielska Podlaskiego
- Elżbieta Murawko, rencistka z Suwałk
- Sława Tarasiewicz, pedagog z Galwiecia
Lista nr 3 (Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni):
- Tomasz Frankowski, przedsiębiorca z Grabówka
- Urszula Pasławska, prawniczka z Biskupca (pow. olsztyński)
- Władysław Mańkut, ekonomista z Elbląga
- Anna Wojciechowska, urzędniczka z Ełku
- Bożena Kamińska, ekonomistka z Suwałk
- Joanna Michalska, socjolog z Różnowa
- Tadeusz Nowak, nauczyciel akademicki z Łomży
- Jolanta Den, mgr inż. leśnictwa z Czarnej Białostockiej
- Marcin Bołtryk, teolog z Hajnówki
- Jacek Protas, polityk z Lidzbarka Warmińskiego, były Marszałek Województwa
Lista nr 4 (Prawo i Sprawiedliwość):
- Karol Karski, prawnik z Białegostoku
- Krzysztof Jurgiel, geodeta z Białegostoku, były minister rolnictwa
- Iwona Arent, politolog z Olsztyna
- Grzegorz Kierozalski, urzędnik z Ostródy
- Joanna Karpowicz, ekonomistka z Karakuli
- Justyna Żalek, kulturoznawca z Białegostoku
- Wojciech Kossakowski, prawnik z Ełku
- Tadeusz Cymański, ekonomista z Malborka
- Jolanta Andruszkiewicz, ekonomistka z Bartoszyc
- Romuald Łanczkowski, urzędnik z Suwałk
Lista nr 5 (Lewica Razem):
- Bartosz Grucela, specjalista do spraw stosunków międzynarodowych z Olsztyna
- Katarzyna Rosińska, pracownica obsługi biurowej z Białegostoku
- Seweryn Prokopiuk, socjolog z Widowa
- Małgorzata Matuszewska-Boruc, wychowawczyni w placówkach oświatowych z Olsztyna
- Marcin Birgiel, administrator systemów komputerowych z Suwałk
- Emilia Bartkowska, animatorka kultury z Olsztyna
- Marcin Gulczyński, analityk baz danych z Olsztyna
- Kamila Wysocka, pracownica obsługi biurowej z Białegostoku
- Michalina Artysiewicz, studentka z Zaścianek
- Robert Koliński, technik hotelarstwa z Elbląga
Lista nr 6 (Kukiz'15):
- Andrzej Maciejewski, politolog z Giedajtowa
- Wanda Jankowska, nauczyciel z Choroszcza
- Stefan Rembelski, inżynier mechanik z Elbląga
- Łukasz Dymko, prawnik z Białegostoku
- Agnieszka Roszig, główny księgowa z Koczarek
- Wiesława Płońska, technik budowlany z Białegostoku
- Ewa Dąbrowska, emerytka z Elbląga
- Alina Ojdana, ekonomista z Nowoberezowa
- Paweł Jaskółowski, historyk z Miłomłyna
- Janusz Kopko, technik mechanik z Piecek
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj