Z dnia na dzień wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem w całej Polsce. W naszym województwie odnotowano już 5 takich przypadków, kilkadziesiąt osób jest hospitalizowanych. Powiat nowomiejski jak na razie wolny od zakażenia.

Na terenie naszego województwa hospitalizowanych jest 58 osób (w tym 5 zakażonych), kwarantannie domowej poddane zostały 252 osoby, a liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym wynosi 936.

Gdzie mieszkają pacjenci, u których zdiagnozowano koronawirusa? Trzy osoby pochodzą z powiatu olsztyńskiego, jedna z ostródzkiego i jedna ze szczycieńskiego. Niestety służby wojewody nie podają nazw miejscowości, z których te osoby pochodzą. 

Wśród zakażonych są dwie osoby (kobieta i mężczyzna), które wróciły z Niemiec tym samym autokarem, co pacjent "zero". Kolejne dwie to mieszkanki naszego województwa, które wróciły z Włoch. Piąta osoba, o której dowiedzieliśmy się dzisiaj (15 marca) to obywatel Wielkiej Brytanii, który przyleciał do Polski.

Kilkanaście lub kilkadziesiąt osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym w powiecie nowomiejskim. Niestety, ani starostwo, ani lokalny sanepid nie podają dokładnych liczb. Jedna osoba z naszego powiatu trafiła do szpitala z podejrzeniem choroby, o czym informowaliśmy wcześniej. Na szczęście wynik okazał się negatywny.

Obecnie w Polsce jest 125 osób zakażonych koronawirusem. Trzy osoby zmarły.

Kolejne dane pojawią się na naszym portalu w poniedziałek.