Gmina Lubawa Samorządem 30-lecia Polskiej Transformacji! Decyzją Rady Programowej i Organizatorów Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP” Gmina Wiejska Lubawa otrzymała tytuł Samorząd 30-lecia Polskiej Transformacji. Łącznie, tytułem laureata, nagrodzono 22 samorządy z całego kraju.

W piątek 24 stycznia w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”, organizowana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.
Galę poprowadzili Dorota Gardias i Krzysztof Ibisz.Podczas uroczystości wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski odebrał statuetkę Diament 30-lecia Polskiej Transformacji wraz z tytułem Samorządu 30-lecia Polskiej Transformacji.
Tytuł ten jest przyznawany po analizie takich obszarów, jak ekonomia, inwestycje i osiągnięcia ostatnich lat, rzetelność, etyka i relacje z przedsiębiorcami, zaangażowanie społeczne, kultura i edukacja. Otrzymują go gminy i miasta, które inwestują w rozwój swojego regionu, podnoszą standard życia mieszkańców, oraz wyróżniają się na tle innych samorządów.
Diament 30-lecia Polskiej Transformacji to wyjątkowa nagroda, której zadaniem jest podkreślić sukcesy i dokonania tych samorządów, które przyczyniły się do rozwoju swoich regionów i poprawy jakości życia mieszkańców. Diament 30-lecia Transformacji RP jest potwierdzeniem najwyższej jakości w polskim samorządzie.

Podczas Wielkiej Gali wójtowi Tomaszowi Ewertowskiemu towarzyszyli zastępca Marian Licznerski, przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski oraz Przewodniczący Komisji Gospodarki,Budżetu i Finansów Joachim Dutkiewicz.